Fundacja powstała w 2014 roku. Tworzą ją ludzie, których życiem kieruje pasja – rozumiana jako konkretne zainteresowanie, jak również pasja życia – świadomego, wypełnionego działaniem, chęcią zdobywania wiedzy, nieustannego rozwoju, a znając jej siłę, chcemy się nią dzielić…

TELEFON:           +48 507 053 657

E-MAIL:           biuro@tourdezboj.com

Image Alt

Wspieramy

Hej Kochane Maryny i Harnasie!
W IV edycji Zimowego Janosika wspieramy Dzielną Martynkę z Łapsz Niżnych!

IMG_20190613_130900

 

O chorobie  Martynki rodzice dowiedzieli się w 20 tygodniu ciąży następnie szereg konsultacji i okazało się,że urodzi się z WRODZONĄ ŁAMLIWOŚCIĄ KOŚCI.  Jak rodzice mówią : „Był to dla nas ogromny szok,to choroba genetyczna nikt w naszej rodzinie na nią nie chorował. Przebieg choroby jest ciężką i jest ciągłą walką o sprawność i zdrowie Martynki. Jesteśmy po 5 operacjach kości udowych,w których prawie co rok córcia  ma wymieniane pręty na dłuższe. To jest trudne  ponieważ co chwile jest unieruchomiona,nie może chodzić,bardzo cierpi…

W tym roku znów jest wpisana na listę oczekujących na wymianę pręta .Później znowu i tak w koło. Kości,  w ten sposób są stabilne,dają większe szansę,że  kość się nie złamie lecz nie koniecznie. Wszystkie wizyty i pobyty szpitalne są wykonane i zalecane w Krakowie. Ze względu na chorobę rzadką kości są kruche i bardzo słabe wystarczy delikatny upadek a nawet zle postawiony krok i Martyna łamię się, kości pękają bardzo cierpi, nie chodzi. To jest najgorsze kiedy widzi się to jej cierpienie tak bardzo chcę być samodzielna. Po operacjach nie może samodzielnie chodzić,by mieć szansę na sprawność ruchową, musimy regularnie chodzić na rehabilitację,która  wzmacnia mięśnie i stawy. Niestety nie można całkowicie wyleczyć” naszej choroby”jednak dzięki odpowiedniemu leczeniu i rehabilitacji możemy polepszyć stan zdrowia,sprawność i pomóc w przyszłości w drodze do samodzielności i niezależność od innych osób. Ciężko też o dobrego rehabilitanta,bo nie każdy chce się podjąć ze wzg,na stan kości. Trudno to wszystko opisać w kilku zdaniach.
Prosimy o zrozumienie i mamy nadzieję ,że wesprzecie Nas  w naszej codziennej walce,leczeniu i rehabilitacji…
 za każdą pomoc będziemy bardzo wdzięczni.🙏🙏🙏
Wierzymy i zrobimy wszystko,żeby Martynka w przyszłości była  samodzielna, mogła funkcjonować i być szczęśliwa dziewczynką.
Rodzice Martynki.
Dziękujemy!

 

Więc Zbójniczki i Zbójnicy nie szczędzimy grosza i wpłacamy! pomagamy! Dla Was 10, 20 czy też 50 zł to niewiele, ale jak nas będzie 1000 osób?

To już dużo! Hej!