Fundacja powstała w 2014 roku. Tworzą ją ludzie, których życiem kieruje pasja – rozumiana jako konkretne zainteresowanie, jak również pasja życia – świadomego, wypełnionego działaniem, chęcią zdobywania wiedzy, nieustannego rozwoju, a znając jej siłę, chcemy się nią dzielić…

TELEFON:           +48 507 053 657

E-MAIL:           biuro@tourdezboj.com

Image Alt

Zawiany Pyzdra

ZAWIANY PYZDRA

Nieodłączny kompan Kwicoła podobnie jak on też jadł za trzech, a nawet za czterech, ale głowę miał nieco słabszą. Pewnego razu Pyzdra był tak zawiany, że podobno zgubił galoty gdzieś w okolicach Gronia, przez który wiedzie trasa Zawianego. Latał tak z gołym zadkiem ze dwadzieścia kilometrów, zanim trafił do Niedzicy. A biegł naprawdę wartko. Ruszycie jego śladem z Łapszanki.

Nie zdążycie się na dobre rozpędzić, a już traficie na przełęcz do Danusi. Tu popijecie i pojecie na zapas. Nie zapomnijcie się też napatrzyć i łapać foty od naszych mistrzów, bo panorama Tatr z tego miejsca jest naprawdę zacna. W poszukiwaniu rzeczonych pyzdrowych galotów ruszycie na północ w stronę Łapsz Niżnych. Tam możecie liczyć na prawdziwie gorące przyjęcie w Domu Ludowym. Jedzenia, napoju i dobrego słowa na pewno nie zabraknie.

Stąd ruszycie na drugą część trasy, która z początku meandrować będzie między Tynusią a Sołtysią Górą, a potem poprowadzi Was pod Ostrą ku Barwinkowej Górze. Z tego miejsca nie pozostanie już nic innego, tylko wzorem Pyzdry puścić nogi i pomknąć wprost ku mecie w Niedzicy. W gaciach, czy bez, to nie ma większego znaczenia. Górali już i tak nic nie jest w stanie zadziwić.

 • Długość: ok 20 km
 • Przewyższenia: + 600 m, – 900 m
 • Liczba punktów odżywczych: 3

MAPA I PROFIL TRASY:

WYPOSAŻENIE OBOWIĄZKOWE:

W trakcie trwania całych zawodów każdy zawodnik musi posiadać przy sobie wyposażenie obowiązkowe, które będzie weryfikowane przed startem lub podczas trwania biegu. Brak niezbędnego wyposażenia może skutkować nałożeniem kary lub dyskwalifikacją zawodnika.

 • Pojemnik lub bidony na płyny o pojemności min 0,5 litra;
 • Kubek na napoje (organizator dopuszcza użycie bidonu);
 • Włączony i naładowany telefon z aktywnym roamingiem;
 • Wykaz numerów telefonów alarmowych – przekazany przez Organizatora w pakiecie startowym;
 • Folia NRC o wymiarach min 160×200 cm;
 • Czapka lub chusta typu buff;
 • Kurtka wiatroodporna
 • Rękawiczki;
 • Długie getry lub spodnie biegowe;
 • Obuwie przeznaczone do biegów górskich
 • Numer startowy (przymocowany z przodu na klatce piersiowej lub pasie, widoczny przez cały czas trwania zawodów)

Ostateczne wyposażenie obowiązkowe może ulec zmianie na podstawie przewidywanej pogody podczas trwania zawodów i podane zostanie na odprawie przedstartowej oraz informacja wywieszona będzie w biurze zawodów. Obowiązkowe sprawdzenie wyposażenia obowiązkowego odbędzie się bezpośrednio przed startem, ale organizator zastrzega sobie sprawdzenie obowiązkowego wyposażenia w dowolnym momencie trwania zawodów. Za brak jednej pozycji zostanie doliczona kara czasowa w wymiarze 30 minut, za brak dwóch pozycji w wymiarze 60 minut. W przypadku braku trzech lub więcej pozycji zawodnikowi grozi dyskwalifikacja.  

 

LIMITY CZASOWE:

PUNKT KONTROLNY

PORA DNIA

CZAS BIEGU

POKONANY DYSTANS

START – SZKOŁA PODSTAWOWA ŁAPSZANKA

10:00

0

0 km

META

SZKOŁA HALA SPORTOWA NIEDZICA

15:0005:00 h20 km

 

PUNKTY ŻYWIENIOWE:

Organizator zapewnia następujące punkty kontrolne i odżywcze:

Punkt kontrolny/ odżywczyHERBATA

 

WODA
COLA
IZO
ZUPAOWOCESŁODYCZEWODA JANOSIKADystans
Osturniańskie SedloTAKTAKNIETAKTAKTAK50 km
Pensjonat u DanusiTAKTAKNIETAKTAKTAK50 km
20 km
Dom Ludowy Łapsze NiżneTAKTAKTAKTAKTAKTAK50 km
30 km
20 km
OSP DursztynTAKTAKTAKTAKTAKTAK50 km
30 km
rozgałęzienie drógTAKTAKNIENIENIENIE50 km
30 km
20 km
10 km