Fundacja powstała w 2014 roku. Tworzą ją ludzie, których życiem kieruje pasja – rozumiana jako konkretne zainteresowanie, jak również pasja życia – świadomego, wypełnionego działaniem, chęcią zdobywania wiedzy, nieustannego rozwoju, a znając jej siłę, chcemy się nią dzielić…

TELEFON:           +48 507 053 657

E-MAIL:           biuro@tourdezboj.com

Image Alt

Spacer Murgrabiego

Wprawdzie murgrabia był kanalią (w końcu to on obwiesił naszego Janosika), ale serce do pięknych widoków miał i lubił długie przechadzki. Dla uczczenia jego pasji, nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Was na spacer, niech będzie, że jego śladami. Ruszacie tradycyjnie z Bachledowej Doliny prosto ku ścieżce w koronach drzew, gdzie przecudnej urody widoki ucieszą Wasze zbójeckie serducha. Jak już się napatrzycie i pozachwycacie ruszycie wartko niebieskim szlakiem w stronę punktu na Osturniańskiej Przełęczy. Stąd pomkniecie dalej zielonym szlakiem do Osturni, łemkowskiej (!) wsi z charakterystycznym malowanymi chałupami, z których najstarsze pochodzą z XIX wieku.

Kilometr dalej przekroczycie granicę i dotrzecie na Przełęcz nad Łapszanką do Danusi, gdzie sobie pojecie i popijecie do syta, ciesząc oczy spektakularną tatrzańską panoramą. Pokrzepieni na ciele i na duszy ruszycie dalej, by po niespełna ośmiu kilometrach zameldować się w Domu Ludowym w Łapszach Niżnych. Tu będziecie mogli sobie potańcować przy góralskiej muzyce, która ma cudowną moc usuwania odcisków ze zmordowanych stóp.

Stąd pozostanie już „tylko” 21 kilometrów do mety. Ale jakie to będą kilometry! Odsłonięte grzbiety Spiskiej Pętli zwłaszcza zimą mogą dać solidnie w kość, o czym wielu z Was przekonało się zeszłego roku. Niepozorny Grandeus pokazał pazury, przetrzepując skórę nawet lepiej niż sławetny Żar. Całe szczęście, że po drugiej jego stronie znajduje się kultowy punkt w dursztyńskiej remizie, gdzie dzieją się cuda. A będziecie ich potrzebować wyruszając na ostatnią część dystansu wiodącą oczywiście przez ukochany Żar, przez który szybko śmigniecie do Barwinkowej Góry.

Jeszcze tylko pod Bendykiem łykniecie gorącej herbaty i nie pozostanie Wam nic innego, tylko rozpędzić nogi w szarży na metę w Niedzicy. Tu zostaniecie przez nas powitani góralskim nektarem i michą gorącej strawy uwarzonej przez troskliwą Helenkę.

 • Długość: ok 55 km;
 • Przewyższenia: + 1600 m, – 1950 m;
 • Liczba punktów odżywczych: 4

Mapa trasy i profil:

 

Wyposażenie obowiązkowe:

W trakcie trwania całych zawodów każdy zawodnik musi posiadać przy sobie wyposażenie obowiązkowe, które będzie weryfikowane przed startem lub podczas trwania biegu. Brak niezbędnego wyposażenia może skutkować nałożeniem kary lub dyskwalifikacją zawodnika.

 • Plecak biegowy lub nerka biegowa mieszczący cały sprzęt obowiązkowy;
 • Pojemnik lub bidony na płyny o pojemności min 0,5 litra;
 • Kubek na napoje (organizator dopuszcza użycie bidonu);
 • Włączony i naładowany telefon z aktywnym roamingiem;
 • Wykaz numerów telefonów alarmowych – przekazany przez Organizatora w pakiecie startowym;
 • Folia NRC o wymiarach min 160×200 cm;
 • Czapka lub chusta typu buff;
 • Kurtka wodo i wiatroodporna (o zalecanych parametrach min 10 000 mm wodoodporności; oraz 10 000 g/m2/24h oddychalności);
 • Rękawiczki;
 • Długie getry lub spodnie biegowe;
 • Obuwie przeznaczone do biegów górskich – UWAGA: podczas biegu na ścieżce wśród korony drzew obowiązuje zakaz używania obuwia z kolcami oraz raczków !!!
 • numer startowy (przymocowany z przodu na klatce piersiowej lub pasie, widoczny przez cały czas trwania zawodów)

Ostateczne wyposażenie obowiązkowe może ulec zmianie na podstawie przewidywanej pogody podczas trwania zawodów i podane zostanie na odprawie przedstartowej oraz informacja wywieszona będzie w biurze zawodów. Obowiązkowe sprawdzenie wyposażenia obowiązkowego odbędzie się bezpośrednio przed startem, ale organizator zastrzega sobie sprawdzenie obowiązkowego wyposażenia w dowolnym momencie trwania zawodów. Za brak jednej pozycji zostanie doliczona kara czasowa w wymiarze 30 minut, za brak dwóch pozycji w wymiarze 60 minut. W przypadku braku trzech lub więcej pozycji zawodnikowi grozi dyskwalifikacja.  

LIMITY CZASOWE:

PUNKT KONTROLNY

PORA DNIACZAS BIEGUPOKONANY DYSTANS

START – ZDZIAR BACHLEDOWA DOLINA

7:0000 km
PRZEŁĘCZ NAD ŁAPSZANKĄ10:3003:30 h

20 km

ŁAPSZE NIŻNE DOM LUDOWY13:0006:00 h

30 km

SZKOŁA HALA SPORTOWA NIEDZICA17:0010:00 h

50 km

PUNKTY ŻYWIENIOWE:

Organizator zapewnia następujące punkty kontrolne i odżywcze:

Punkt kontrolny/ odżywczyHERBATA

 

WODA
COLA
IZO
ZUPAOWOCESŁODYCZEWODA JANOSIKADystans
Osturniańskie SedloTAKTAKNIETAKTAKTAK50 km
Pensjonat u DanusiTAKTAKNIETAKTAKTAK50 km
20 km
Dom Ludowy Łapsze NiżneTAKTAKTAKTAKTAKTAK50 km
30 km
20 km
OSP DursztynTAKTAKTAKTAKTAKTAK50 km
30 km
rozgałęzienie drógTAKTAKNIENIENIENIE50 km
30 km
20 km
10 km