Fundacja powstała w 2014 roku. Tworzą ją ludzie, których życiem kieruje pasja – rozumiana jako konkretne zainteresowanie, jak również pasja życia – świadomego, wypełnionego działaniem, chęcią zdobywania wiedzy, nieustannego rozwoju, a znając jej siłę, chcemy się nią dzielić…

TELEFON:           +48 507 053 657

E-MAIL:           biuro@tourdezboj.com

Image Alt

Kierpce Maryny

KIERPCE MARYNY – Starujecie spod Niedzickiego zamcyska na scyt Tabora – bedziecie podziwioć z góry Jezioro Corstynskie, Głorce, a jak pogoda bedzie dobra to i uwidzicie Babio Góro i Tatry nase hej! Dalej pogonicie ścieżyno leśno do przełęczy Cisówko – jak barz dużo śniegu nie napierze i dojademy tam nasym Janosikowym zaprzęgiem, to łykniecie czego ciepłego: kawo, herbato z prądem (dla łodważnych) i cosik jesce.

Potemu w dół wokół Hombarku, znowu na Tabor – stamtąd po ok. 1,5 km meto i w Hali Sportowej! Jak widać, trasa szybka i przyjemna. Niektórym to się pewnie aż kopyta zapalo, bo tak bedo gnać hej! A do resty… słuchojcie mocie aż calutkie 3 godziny, żeby się ta do tej mety dotocyć hej. Takze jak kto jes jesce niewprawiony – ni ma obawy, moze powultku nózkami przebierać, zdonzy zdonzy hej!

 • Długość: ok 10 km;
 • Przewyższenia: + 328 m, – 350 m;
 • Liczba punktów odżywczych: 1

MAPA I PROFIL TRASY:

Ślad GPS trasy

WYPOSAŻENIE OBOWIĄZKOWE:

W trakcie trwania całych zawodów każdy zawodnik musi posiadać przy sobie wyposażenie obowiązkowe, które będzie weryfikowane przed startem lub podczas trwania biegu. Brak niezbędnego wyposażenia może skutkować nałożeniem kary lub dyskwalifikacją zawodnika.

 • Włączony i naładowany telefon z aktywnym roamingiem;
 • Wykaz numerów telefonów alarmowych – przekazany przez Organizatora w pakiecie startowym;
 • Folia NRC o wymiarach min 160×200 cm;
 • Czapka lub chusta typu buff;
 • Kurtka wiatroodporna
 • Rękawiczki;
 • Długie getry lub spodnie biegowe;
 • Obuwie przeznaczone do biegów górskich
 • Numer startowy (przymocowany z przodu na klatce piersiowej lub pasie, widoczny przez cały czas trwania zawodów)

Ostateczne wyposażenie obowiązkowe może ulec zmianie na podstawie przewidywanej pogody podczas trwania zawodów i podane zostanie na odprawie przedstartowej oraz informacja wywieszona będzie w biurze zawodów. Obowiązkowe sprawdzenie wyposażenia obowiązkowego odbędzie się bezpośrednio przed startem, ale organizator zastrzega sobie sprawdzenie obowiązkowego wyposażenia w dowolnym momencie trwania zawodów. Za brak jednej pozycji zostanie doliczona kara czasowa w wymiarze 30 minut, za brak dwóch pozycji w wymiarze 60 minut. W przypadku braku trzech lub więcej pozycji zawodnikowi grozi dyskwalifikacja.  

 

LIMITY CZASOWE:

PUNKT KONTROLNY

PORA DNIA

CZAS BIEGU

POKONANY DYSTANS

START – ZAMEK NIEDZICA

9:00

0

0 km

PRZEŁĘCZ CISÓWKA

10:30

01:30 h

5 km

META 
HALA SPORTOWA
(Zespół Placówek Oświatowych)
12:00 03:00 h 10 km

PUNKTY ŻYWIENIOWE:

Organizator zapewnia następujące punkty kontrolne i odżywcze:

Punkt kontrolny/ odżywczy CIEPŁA
HERBATA LUB
KAWA
WODA
COLA
IZO
LEKKI CIEPŁY POSIŁEK OWOCE SŁODYCZE WODA JANOSIKA Konkurencja
PRZEŁĘCZ CISÓWKA TAK NIE NIE NIE NIE NIE 10 km, 20km, 30km, 50km
OSP DURSZTYN TAK TAK NIE TAK TAK TAK 30 + km
50 + km
PRZEŁĘCZ ŁAPSZANKA TAK TAK NIE TAK TAK TAK 20 + km
50 + km
ŁAPSZE NIŻNE TAK TAK TAK TAK TAK TAK 20 + km
30 + km
50 + km

* – organizacja punktu odżywczego na przełęczy Cisówka uzależniona jest od panujących warunków atmosferycznych w dniu zawodów. Ostateczna informacja o zorganizowaniu punktu odżywczego podana zostanie na odprawie przedstartowej;