Fundacja powstała w 2014 roku. Tworzą ją ludzie, których życiem kieruje pasja – rozumiana jako konkretne zainteresowanie, jak również pasja życia – świadomego, wypełnionego działaniem, chęcią zdobywania wiedzy, nieustannego rozwoju, a znając jej siłę, chcemy się nią dzielić…

TELEFON:           +48 507 053 657

E-MAIL:           biuro@tourdezboj.com

Image Alt

Bedzies Kwicoł

BEDZIES KWICOŁ

Jak dobrze wiecie Kwicoł za kołnierz nie wylewał. Jadł za trzech, ale po wierchach śmigał, jak mało kto. Zabójczy na długich dystansach doprowadzał ludzi murgrabiego do rozpaczy i dzikiego kwiku. Na jego trasie czeka na Was intensywne trzydzieści kilometrów. Startujecie spod zamku w Niedzicy i lepiej, żeby duch Brunhildy Wam sprzyjał. Pierwszym przystankiem na trasie będą Łapsze Niżne, gdzie traficie w troskliwe ręce naszych wolontariuszy w Domu Ludowym. Jednak zanim tam dotrzecie będziecie musieli przeprawić się przez Bendyka i Glizówkę. Potraktujcie ten odcinek, jako rozbiegówkę. Dobrze radzimy, bo dalej będzie tylko ciekawiej.

Z bezpiecznej łapszańskiej przystani ruszycie ku Grandeusowi, który w zeszłym roku wystawił na próbę wytrzymałość niejednego biegacza. Marne 795 m.n.p.m. może być zwodnicze, zwłaszcza, kiedy wokół „pizga” złem. Zapytajcie uczestników poprzedniej edycji. Na szczęście dwa kilometry dalej będziecie mogli solidnie pokrzepić się w legendarnej dursztyńskiej remizie. Lepiej to zróbcie, bo czeka na Was słynne 300/500, czyli Żar.

Jeżeli sypnie śniegiem, to tym lepiej, bo będziecie mieli prawdziwe schody do nieba. W przeciwnym razie czeka na Was mozolne gramolenie się pod górę z użyciem raczków, poręczówki, pazurów i tipsów. Grzbietem pasma będziecie za to pomykać niczym rącze łanie. Jeszcze tylko Barwinkowa Góra, Dempus i punkcik z gorącą herbatką na 28-kilometrze. Jej czysta moc poniesie was ku mecie w Niedzicy. A tam tańce hulańce i inne swawole w zbójeckim stylu.

 • Długość: ok 30 km;
 • Przewyższenia: + 1050 m, – 1100 m;
 • Liczba punktów odżywczych: 6

Mapa trasy i profil:

Wyposażenie obowiązkowe:

W trakcie trwania całych zawodów każdy zawodnik musi posiadać przy sobie wyposażenie obowiązkowe, które będzie weryfikowane przed startem lub podczas trwania biegu. Brak niezbędnego wyposażenia może skutkować nałożeniem kary lub dyskwalifikacją zawodnika.

 • Plecak biegowy lub nerka biegowa mieszczący cały sprzęt obowiązkowy;
 • Pojemnik lub bidony na płyny o pojemności min 0,5 litra;
 • Kubek na napoje (organizator dopuszcza użycie bidonu);
 • Włączony i naładowany telefon z aktywnym roamingiem;
 • Wykaz numerów telefonów alarmowych – przekazany przez Organizatora w pakiecie startowym;
 • Folia NRC o wymiarach min 160×200 cm;
 • Czapka lub chusta typu buff;
 • Kurtka wodo i wiatroodporna (o zalecanych parametrach min 10 000 mm wodoodporności; oraz 10 000 g/m2/24h oddychalności);
 • Rękawiczki;
 • Długie getry lub spodnie biegowe;
 • Obuwie przeznaczone do biegów górskich
 • numer startowy (przymocowany z przodu na klatce piersiowej lub pasie, widoczny przez cały czas trwania zawodów)

Ostateczne wyposażenie obowiązkowe może ulec zmianie na podstawie przewidywanej pogody podczas trwania zawodów i podane zostanie na odprawie przedstartowej oraz informacja wywieszona będzie w biurze zawodów. Obowiązkowe sprawdzenie wyposażenia obowiązkowego odbędzie się bezpośrednio przed startem, ale organizator zastrzega sobie sprawdzenie obowiązkowego wyposażenia w dowolnym momencie trwania zawodów. Za brak jednej pozycji zostanie doliczona kara czasowa w wymiarze 30 minut, za brak dwóch pozycji w wymiarze 60 minut. W przypadku braku trzech lub więcej pozycji zawodnikowi grozi dyskwalifikacja.  

LIMITY CZASOWE:

PUNKT KONTROLNY

PORA DNIA

CZAS BIEGU

POKONANY DYSTANS

START – ZAMEK NIEDZICA

8:00

0

0 km

META –
HALA SPORTOWA
(Zespół Placówek Oświatowych)

15:00

07:00 h

30 km

PUNKTY ŻYWIENIOWE:

Organizator zapewnia następujące punkty kontrolne i odżywcze:

Punkt kontrolny/ odżywczyHERBATA

 

WODA
COLA
IZO
ZUPAOWOCESŁODYCZEWODA JANOSIKADystans
Osturniańskie SedloTAKTAKNIETAKTAKTAK50 km
Pensjonat u DanusiTAKTAKNIETAKTAKTAK50 km
20 km
Dom Ludowy Łapsze NiżneTAKTAKTAKTAKTAKTAK50 km
30 km
20 km
OSP DursztynTAKTAKTAKTAKTAKTAK50 km
30 km
rozgałęzienie drógTAKTAKNIENIENIENIE50 km
30 km
20 km
10 km