Fundacja powstała w 2014 roku. Tworzą ją ludzie, których życiem kieruje pasja – rozumiana jako konkretne zainteresowanie, jak również pasja życia – świadomego, wypełnionego działaniem, chęcią zdobywania wiedzy, nieustannego rozwoju, a znając jej siłę, chcemy się nią dzielić…

TELEFON:           +48 507 053 657

E-MAIL:           biuro@tourdezboj.com

Image Alt

Trasy

Będzie pięknie! 53-kilometrowa trasa prowadzi przez cudowne pasmo Małych Pienin i nieco mniej znane miejsca Beskidu Sądeckiego. Wąwóz Homole i Biała Woda, to prawdziwe perełki, a Wysoka wyciśnie z was siódme poty, podobnie jak spiski Żar.

Jak dobrze wiecie Kwicoł za kołnierz nie wylewał. Jadł za trzech, ale po wierchach śmigał, jak mało kto. Tym razem wywiało go w okolice Szczawnicy. Niełatwo go będzie wytropić, bo on rzadko chodził prosto. Warto jednak spróbować, bo widoki na trasie są naprawdę zacne.

Zimowy Baca po raz pierwszy rusza na szlak! Owce w zagrodzie, więc można rozprostować kości i pohulać w Małych Pieninach, a i na Bereśnik zaglądnąć nie zaszkodzi. W sumie 32 kilometry 1500 m w górę i 1600 m w dół.

Z Jaworek do Szczawnicy. Zawiany Pyzdra latał tam i z powrotem, nawet jak miał już nieźle w czubie. Co to dla niego 23 kilometry?! Będzie i solidnie w górę i mocno w dół, czyli tak, jak lubicie najbardziej.

Kierpce Maryny muszą mieć solidny bieżnik, bo wprawdzie trasa 12-kilometrowa, ale trzeba będzie się naszarpać 650 m w górę i 700 m w dół. Ale Marynie się nie odmawia, bo to charakterna baba.

Co robić z ``dzieckami`` zimą? Najlepiej wyjść z chałupy i zachęcić do solidnej ``goniacki``, bo od tego krzepy przybywa, a i w domu jakoś spokojniej się robi. Zapraaszamy najmłodsze pokolenie biegaczy do szczawnickiego Parku Dolnego. Zabawa będzie przednia!