Fundacja powstała w 2014 roku. Tworzą ją ludzie, których życiem kieruje pasja – rozumiana jako konkretne zainteresowanie, jak również pasja życia – świadomego, wypełnionego działaniem, chęcią zdobywania wiedzy, nieustannego rozwoju, a znając jej siłę, chcemy się nią dzielić…

TELEFON:           +48 507 053 657

E-MAIL:           biuro@tourdezboj.com

Image Alt

„Umysł Ultrasa historie polskich biegaczy ultradystansów” Książka o ludziach ze stali

„Umysł Ultrasa historie polskich biegaczy ultradystansów” Książka o ludziach ze stali

Z wielką przyjemnością informujemy, że podczas zbliżającego się wielkimi krokami Zimowym Janosiku będziecie mogli zapoznać się z niezwykłą książką napisaną przez Marcina Gapińskiego.

Umysł Ultrasa historie polskich biegaczy ultradystansów prezentuje sylwetki ośmiorga niezwykłych biegaczy, prekursorów biegów ultra w Polsce, którzy rozpoczynali przygodę z ukochaną przez wielu z nas dyscypliną w latach 70-tych, 80-tych czy 90-tych XX wieku.

Książka nie skupia się wyłącznie na sportowej rywalizacji, ale również ukazuje zmagania tych niezwykłych ludzi z życiowymi problemami, dylematami, a niekiedy z tragediami. Książka pokazuje jakie znaczenie dla bohaterów ma bieganie na dystansach ultra i jaką pomoc może stanowić w życiu.

Bohaterami książki są:

  • Zbigniew Malinowski – człowiek, który przebiegł legendarny Spartathlon (246 km) 14 razy z rzędu.
  • Henryk Czerniak – jeden z najdłużej biegających ultrasów w Polsce.
  • Jacek Łabudzki – jedyny Polak z Wielkim Szlemem biegów ultra.
  • Mirosław Wira – człowiek, który potrafi wyjść z domu we Wrocławiu i udać się na Śnieżkę pieszo.
  • Tadeusz Spychalski – torunianin, który ma na koncie przebiegniętych 400 biegów na dystansie maratońskim i dłuższym. Trzykrotnie brał udział w Spartathlonie
  • Edward Dudek – pierwszy Polak, który pokonał Spartathlon zajmując 4 miejsce w debiucie.
  • Irena Lasota – pierwsza Polka, która przebiegła Spartathlon. Kobieta niezniszczalna. Ma na koncie ponad 400 biegów na dystansie maratońskim i dłuższym.
  • Mirosław Lasota – Wielokrotny reprezentant kraju w biegach 24h i 48h. Zdobywca trzeciego miejsca na świecie w biegu 48h. Również przebiegł ponad 400 biegów na dystansie maratońskim i dłuższym.

 

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, aby poznać historie polskich pionierów biegów ultra. Książka Umysł Ultrasa to nie tylko opowieść o bieganiu, ale także inspirująca historia życia pełnego pasji. Zapraszamy do udziału w promocji i dołączenia do grona czytelników tej niezwykłej publikacji.

Książki ze specjalną dedykacją od autora będą jedną z nagród dla zwycięzców poszczególnych dystansów.

Dodatkowo, dla uczestników wydarzenia przygotowano specjalną ofertę promocyjną – 20% rabatu na książkę. Wystarczy skorzystać z hasła – kodu rabatowego „RATUNEK” podczas zakupu, aby skorzystać z promocji i zakupić książkę za jedyne 40 zł, zamiast 50 zł.