Fundacja powstała w 2014 roku. Tworzą ją ludzie, których życiem kieruje pasja – rozumiana jako konkretne zainteresowanie, jak również pasja życia – świadomego, wypełnionego działaniem, chęcią zdobywania wiedzy, nieustannego rozwoju, a znając jej siłę, chcemy się nią dzielić…

TELEFON:           +48 507 053 657

E-MAIL:           biuro@tourdezboj.com

Image Alt

UltraRoztocze 60

ULTRAROZTOCZE 60

Magiczna 60 – tka!

Start w Józefowie – Zaraz po starcie pobiegniecie w stronę kamieniołomów, by tam się rozpędzić i przebiec przez największy kamieniołom na Roztoczu! Dalej pomkniecie jak czarownice i diabły w stronę Czartowego Pola szukać starej papierni! Jak ją już znajdziecie to pomkniecie w stronę kolejnego kamieniołomu w Nowinach. Następnie poszukacie uroczego Bobrowiska!!! A jak Wam się to już wszystko znudzi to zostają tylko same szumy….. szumy nad Tanwią!!! A tam spotkacie na swej drodze GARGAMELA!!!  Po dokonaniu uzupełnienia płynów w Suścu wyruszycie na cudowne pola pełne kwitnącego rzepaka by wśród łąk i pól dotrzeć do Majdanu Sopockiego – jednego z wielu pięknych zbiorników wodnych pełnych turystów letnią porą. Przemknięcie tuż obok nich cudnie wijącą się ścieżką niczym wąż przy Sopockim potoku, by od razu zaglądnąć do Piekła! Tak, tak odwiedzicie Piekło, które da Wam mocno popalić – bowiem to jedno z wyższych wzniesień na trasie tegorocznego UltraRoztocza pełne głazów, kamieni wśród których będziecie biec! A jak nagrzeszyliście w piekle to trzeba koniecznie odpełnić pokutę i wymazać grzechy! Na tą okoliczność odwiedzicie zaraz po piekle kaplicę Świetego Rocha by otrzymać rozgrzeszenie! A na pokutę dostaniecie drogę do nieba przez schody – duuużo schodów, a potem na sam koniec wizyta w wąwozach krasnobrodzkich!!! Piękniejszej 60 nigdzie indziej nie znajdziecie!!!

 

Długość: ok 60 km;

Przewyższenia: +/-  900 m;

Liczba punktów ITRA: 2 ITRA;

Liczba punktów UTMB: 2 ITRA;

Liczba punktów odżywczych: 3 (jeden w Suścu, drugi w Podrusowie, trzeci na mecie);

 Mapa trasy i profil:

Pobierz mapę Ślad GPS trasy

Wyposażenie obowiązkowe:

W trakcie trwania całych zawodów każdy zawodnik musi posiadać przy sobie wyposażenie obowiązkowe, które będzie weryfikowane przed startem lub podczas trwania biegu. Brak niezbędnego wyposażenia może skutkować nałożeniem kary lub dyskwalifikacją zawodnika.

 • plecak biegowy lub nerka biegowa mieszczący cały sprzęt obowiązkowy;
 • pojemnik lub bidony na wodę o pojemności min 0,5 litra;
 • kubek na napoje (Organizator dopuszcza użycie bidonu);
 • włączony i naładowany telefon;
 • wykaz numerów telefonów alarmowych – przekazany przez Organizatora w pakiecie startowym;
 • ważny dowód osobisty lub paszport;
 • folia NRC;
 • odzież i obuwie adekwatne do panujących warunków atmosferycznych;
 • bandaż elastyczny oraz opatrunek jałowy;
 • numer startowy (przymocowany z przodu na klatce piersiowej lub pasie, widoczny przez cały czas trwania zawodów);
 • mapa trasy zawodów – przekazana w pakiecie startowym przez Organizatora;
 • gotówka w wysokości 20 zł.

Ostateczne wyposażenie obowiązkowe może ulec zmianie na podstawie przewidywanej pogody podczas trwania zawodów i podane zostanie dn. 15.05.2020r. na odprawie przedstartowej. Obowiązkowe sprawdzenie wyposażenia obowiązkowego odbędzie się podczas rejestracji, ale organizator zastrzega sobie sprawdzenie obowiązkowego wyposażenia w dowolnym momencie trwania zawodów. Za brak jednej pozycji zostanie doliczona kara czasowa w wymiarze 30 minut, za brak dwóch pozycji w wymiarze 60 minut. W przypadku braku trzech lub więcej pozycji zawodnikowi grozi dyskwalifikacja.

LIMITY CZASOWE:

PUNKT KONTROLNY

PORA DNIA

CZAS BIEGU

POKONANY DYSTANS

START JÓZEFÓW 08:00 0 godz. 0 km
PUNKT KONTROLNY SUSIEC 14:00 6 godz. 30 km
META KRASNOBRÓD 20:00 12 godz. 60 km

 

PUNKTY KONTROLNE I ŻYWNIENIOWE:

Organizator zapewnia następujące punkty kontrolne i odżywcze:

Punkt kontrolny/ odżywczy

WODA/ IZOTONIK

COLA

OWOCE

SŁODYCZE

LEKKI CIEPŁY POSIŁEK

SUSIEC TAK TAK TAK TAK TAK
PODRUSÓW TAK TAK TAK TAK NIE
META TAK NIE NIE NIE TAK