Fundacja powstała w 2014 roku. Tworzą ją ludzie, których życiem kieruje pasja – rozumiana jako konkretne zainteresowanie, jak również pasja życia – świadomego, wypełnionego działaniem, chęcią zdobywania wiedzy, nieustannego rozwoju, a znając jej siłę, chcemy się nią dzielić…

TELEFON:           +48 507 053 657

E-MAIL:           biuro@tourdezboj.com

Image Alt

Roztoczańska 30

Kamienie, Gargamel i śpiew – Roztoczańska 30-tka

Bawimy się dalej? No to lecimy z trzydziestką. Będą kamienie, będzie błoto, będą szumy.

Nie może być lepszego miejsca na start niż józefowski kamieniołom. Wielkie ściany wapienia i piaskowca tworzą niezwykły pejzaż, prehistoryczne koloseum, na którym zaczną się Wasze zmagania. Przyjdźcie na start nieco wcześnie, to zdążycie ogarnąć piękną panoramę z wieży widokowej. Tak więc staniecie na starcie w piękny majowy poranek, wyspani i wypoczęci i o godzinie 9:30 ruszycie krętymi ścieżkami Babiej Doliny.

Nim się obejrzycie, a już znajdziecie się na Czartowym Polu, gdzie diabły urządzają sobie balety. Przynajmniej kiedyś tak było. Miejscowi zapewne mieliby na ten temat sporo do powiedzenia. My w każdym razie ogarnęliśmy temat i zaplanowaliśmy w tym miejscu pierwszy na Waszej trasie punkt z napojami.

Kiedy już potańcujecie sobie z biesami, pognacie dalej do znajdującego się niedaleko Kamieniołomu Nowiny usadowionego na południowo-wschodnim zboczu Krzyżowej Góry, niedaleko wsi Nowiny. Kilkunastometrowej wysokości skały tworzą „ściankę”, na której niejeden celebryta chciałby stanąć. Wy będziecie mieli taką okazję, nasi mistrzowie migawki będą tam czekać w gotowości. Możecie jeszcze skorzystać z punktu widokowego znajdującego się na trasie, skąd roztacza się piękny widok na Puszczę Solską, przez tereny której prowadzi trasa naszej trzydziestki. Puszcza stanowi prawdziwy raj dla ornitologów, tu królują: bielik, bocian czarny, głuszec, orlik krzykliwy, puszczyk uralski, czy puchacz zwyczajny. Dalej trasa prowadzi przez sosnowy bór i Długie Łąki prosto do Oseredka, gdzie będziecie mieli okazję nieco ochłonąć, zakosztować troskliwej opieki naszych wolontariuszy i nabrać sił przed dalszą częścią trasy.

Zaraz za punktem traficie do Lasu Wieleńskiego, a w tym lesie wśród mchów, paproci i chaszczy znajduje się „bobrowisko”, wciągająca błotna atrakcja Roztocza. Zanim wdepniecie w to błotko starannie zawiążcie sobie buty z wiadomego powodu. Żeby przebrnąć tą „atrakcję” będziecie musieli się nieźle nagimnastykować. Kto się sumiennie nie rozciąga po treningu, będzie miał problemy. Jak się otrzepiecie z błota polecicie dalej i traficie na Szlak Szumów prowadzący wzdłuż Jelenia i Tanwi. Mijając roztoczańską Niagarę (szokujące półtora metra wysokości) możecie zacząć liczyć porohy, czyli szumy. Na odcinku 400 metrów jest ich aż 24. Jak miniecie Kościółek zwany Zamczyskiem traficie do Gargamela, który po zmaganiach z niebieskimi potworkami przeniósł się nad malowniczą Tanew. Trzeba przyznać, że pięknie się urządził. Tu w chłodnym cieniu, będziecie mieli okazję delektować się szumem rzeki i niebiańskim smakiem zimnego piwa „na krechę”.

Przed Wami już tylko pięć ostatnich kilometrów, które, jesteśmy o tym przekonani, będą już czystą rozkoszą. A na mecie to, co kochacie: piątka (opcjonalnie żółwik albo miś) z Harnasiem, foty, medal i micha.

Lecicie z nami?!

 • Długość: ok. 30 km;
 • Przewyższenia: + 553 m, – 560 m;
 • Liczba punktów odżywczych: 3
Mapa trasy i profil:

Wyposażenie obowiązkowe:
 • plecak biegowy lub nerka biegowa mieszczący cały sprzęt obowiązkowy;
 • pojemnik lub bidony na wodę o pojemności min 1,0 litra;
 • kubek na napoje (organizator dopuszcza użycie bidonu, natomiast bukłak
  nie jest traktowany jako kubek!);
 • włączony i naładowany telefon;
 • folia NRC;
 • odzież i obuwie adekwatne do panujących warunków atmosferycznych – zgodne z podanym w komunikacie przedstartowym na 2 dni przed startem;
 • bandaż elastyczny oraz opatrunek jałowy;
 • numer startowy (przymocowany z przodu na klatce piersiowej lub pasie, widoczny przez cały czas trwania zawodów, na którym znajdują się nr telefonów alarmowych);
 • chip;
 • gotówka w wysokości 20 zł;

Wyposażenie obowiązkowe sprawdzane jest przed wejściem w strefę startu, bezpośrednio przed startem! Organizator zastrzega sobie możliwość sprawdzenia obowiązkowego wyposażenia w dowolnym momencie trwania zawodów. Za brak jednej pozycji zostanie naliczona kara czasowa w wymiarze 30 minut, za brak dwóch pozycji w wymiarze 60 minut. W przypadku braku trzech lub więcej pozycji zawodnikowi grozi dyskwalifikacja. Ostateczne wyposażenie startowe podane zostanie w osobnym komunikacie przedstartowym.

LIMITY CZASOWE:

PUNKT KONTROLNY PORA DNIA CZAS BIEGU POKONANY DYSTANS
Start Kamieniołomy Józefów 09:30 0 godz. 0 km
Meta GOK Susiec 15:30 6 godz. 33 km

PUNKTY ŻYWIENIOWE:

Punkt kontrolny/ odżywczy WODA IZO COLA OWOCE SŁODYCZE LEKKI CIEPŁY POSIŁEK Dystans
PK SZOZDY X X ___ ___ ___ 67 km
PK GÓRECKO STARE OSP X X X X ___ 67 km
PK JÓZEFÓW KAMIENIOŁOM X X X X X 67 km
42 km
PK SINGLE TRACK X X ___ ___ ___ 67 km
42 km
33 km
PK OSEREDEK X X X X X 67 km
42 km
33 km
22 km
PK GARGAMEL

PIWO NA KRECHĘ DLA KAŻDEGO

X X X X ___ 67 km
42 km
33 km
22 km
12 km
META X ___ ___ ___ X