Fundacja powstała w 2014 roku. Tworzą ją ludzie, których życiem kieruje pasja – rozumiana jako konkretne zainteresowanie, jak również pasja życia – świadomego, wypełnionego działaniem, chęcią zdobywania wiedzy, nieustannego rozwoju, a znając jej siłę, chcemy się nią dzielić…

TELEFON:           +48 507 053 657

E-MAIL:           biuro@tourdezboj.com

Image Alt

Wspieramy

W ramach tegorocznej IV Ultrajanosika edycji zawodów zbierane będą środki na pomoc, leczenie i dalszą rehabilitację mieszkańca Gminy Łapsze Niżne:

Trudno uwierzyć, że Michał, który był wesołym i energicznym dzieckiem teraz jest …

Michał ma 19 lat. W sierpniu 2008r. życie rodziny zmieniło się w koszmar. Wystarczyła chwila nieuwagi i świat wywrócił się do góry nogami. Michasia potrącił samochód, kiedy jechał na rowerze.

Od tego momentu zaczęła się walka o życie Michała.

Diagnoza, która została postawiona przez lekarzy była szokująca, ponieważ stwierdzono stłuczenie mózgu z licznymi ogniskami krwotocznymi. A co za tym idzie, Michaś jest porażony czterokończynowo, spastycznie (ma sztywne nogi i ręce), nie chodzi, nie mówi – ale jest zawsze UŚMIECHNIĘTY!!!

Pierwsze miesiące po wypadku Michałek spędził w Szpitalu Pediatrycznym w Krakowie, gdzie przechodził badania i rehabilitację. od ponad 10 lat Michaś przebywa w domu, gdzie potrzebna jest intensywna rehabilitacja i opieka medyczna. Mieszka na wsi, gdzie kontakt z rehabilitacją jest mały, a dojazd na zabiegi bardzo ciężki, wręcz niemożliwy często. Przez ten okres 10 lat przeszedł cały szereg operacji, które ułatwiają mu codzienne życie, ale co jest najważniejsze Michał jest zawsze uśmiechnięty! Dlatego też zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc.

Rodzice Michała robią wszystko by zapewnić dziecku opiekę i fachową rehabilitację. Jednak koszty, jakie są z tym związane, przekraczają ich możliwości. W sprzęt do rehabilitacji muszą zaopatrywać się sami, jest on niezmiernie kosztowny, a rodzina utrzymuje się z niewielkiego gospodarstwa rolnego. Mają na utrzymaniu jeszcze trójkę dzieci w wieku szkolnym, gdzie nakłady na wykształcenie są ogromne.

To jak Zbóje!? Pomożecie???