Fundacja powstała w 2014 roku. Tworzą ją ludzie, których życiem kieruje pasja – rozumiana jako konkretne zainteresowanie, jak również pasja życia – świadomego, wypełnionego działaniem, chęcią zdobywania wiedzy, nieustannego rozwoju, a znając jej siłę, chcemy się nią dzielić…

TELEFON:           +48 507 053 657

E-MAIL:           biuro@tourdezboj.com

Image Alt

UltraJanosik – komunikat techniczny

UltraJanosik – komunikat techniczny

Już jutro widzimy się na VIII edycji zawodów Ultrajanosik 2023. W tym roku bazą zawodów będzie cudowna Spiska Łąka położona w Kacwinie z cudownymi widokami na syćkie góry! I na Tatry i na Pieniny i na Magurę i na Beskidy!

Jak sie komuś nie kce lotać to se może siadnąć na zadku i paczeć na te cuda!!!

Tera kilko słów przydatnych do zawodów:

Lokalizacja biura zawodów: https://tourdezboj.com/ultrajanosik/biuro-zawodow/

Jak sobie otworzycie stronę z mapą googla to macie do wyboru 2 parkingi P1 i P2 – i możecie sobie od razu wybrać nawigację do nich poprzez kliknięcie.

Ważna informacja do biura zawodów dojeżdżamy od strony Kacwina!!! Prosimy wszystkich uczestników o bezpieczną i wolną jazdę zwłaszcza w Kacwinie!!! Odcinek od Kacwina do Parkingu (ok 1,5 km) poruszacie się po wąskiej ścieżce rowerowej, która jednocześnie jest udostępniona dla Was na czas zawodów!!!! Więc na tym odcinku jedziemy bardzo wolno z zachowaniem bezpieczeństwa. Z tej drogi korzystają również miejscowi rolnicy do dojazdu do pól! Nie trąbimy, nie krzyczymy jedziemy bezpiecznie!!!

Jak dojedziecie do Wiaty – Punkt obsługi rowerzystów skręcacie w prawo w polną drogę i po przejechaniu ok 200 m są przygotowane dla Was 2 parkingi – po lewej i prawej stronie drogi! Stosujcie się do poleceń naszej obsługi i zaparkujcie pojazdy tam, gdzie Wam wskażą!!! W każdym innym miejscu (a zwłaszcza na drodze dojazdowej obowiązuje bezwzględny zakaz parkowania!!! A samochody, które nawet na chwilę zaparkują na ścieżce rowerowej zostaną ukarani mandatem i auto zostanie odholowane! Po to są wyznaczone duże parkingi by nie stwarzać zagrożenia i utrudnienia w ruchu!!!)

z Parkingu do biura zawodów jest ok 300 – 400 m polną drogą!!!

Biuro zawodów jest cudownym miejscem widokowym, więc jak najbardziej zabieramy koce, wypoczynki by sobie zrobić wspaniały reset po zawodach!

Pogoda w piątek i sobotę będzie bardzo dobra – dużo słońca, lekki wiatr, brak upałów! Aż samo się prosi by zrobić sobie reseta!

Na miejscu w bazie zawodów do Waszej dyspozycji będą toalety przenośne, basen z wodą do ochłody, umywalki do umycia rąk.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotują Wam w bardzo atrakcyjnych cenach lokalne produkty, tak byście głodni nie wyszli! A komu mało to i gofra też zje – bo będzie nasz zaprzyjaźniony food truck z kawą, goframi!

Na trasie odwiedzicie Bacę Darka (zawodnicy z tras 50 i 36 km). U niego w bacówce możecie sobie wziąć jednego – góra dwa oscypki i polecieć dalej ku Dursztynowi!

Nad Waszym bezpieczeństwem będą czuwać Ratownicy GOPR, Fastmed oraz Druhowie z OSP z Gminy Łapsze Niżne. Zwłaszcza przy przekraczaniu dróg publicznych stosujcie się do ich poleceń i także podziękujcie im za trud i ogrom pracy włożony zabezpieczeniu Waszej Zbójeckiej przygody!

Namioty, kampery:

W biurze zawodów jest wydzielone miejsce dla osób, które chciałyby rozbić się z namiotem. Rozbicie jest za darmo, toalety są, natomiast bieżącej wody brak. Jeśli ktoś zechce zatrzymać się kamperem jest taka możliwość na parkingu P1 lub P2. Na parkingu P1 i P2 nie ma prądu, wody, toalet. Parking jest bezpłatny!

Darmowy transport:

W sobotę jeśli ktoś będzie chciał skorzystać z odwiezienia po zawodach to przy MORze obok ścieżki rowerowej podstawiony będzie bus z kierowcą Panem Frankiem, który w godz: 10:00 – 18:00 będzie rozwoził zawodników bezpłatnie na terenie Gminy Łapsze Niżne.

Na stronie zostały zaktualizowane tracki – więc pobieramy sobie najnowszą wersję i wgrywamy do zegarków, telefonów.

 

Program zawodów: https://tourdezboj.com/ultrajanosik/regulamin-zawodow/#program-zawodow

Jak wiecie znaleźliśmy szczeniaka zaraz po porodzie w lesie porzuconego. Zaopiekowaliśmy się nim, byliśmy u Weta. Został zaopiekowany, jest pod naszą opieką je, śpi i czuje się coraz lepiej. Niestety z racji tej, że mamy już psa Baska, który jest już na miejscu i wyraża swoje wielkie niezadowolenie obecnością Janosika (takie imię robocze dostał od nas) chcemy go przekazać osobie, która się zaoferuje, że weźmie go do siebie, wychowa i przede wszystkim nie odda do schroniska!!! Dlatego by pomóc tej wspaniałej osobie w trudzie wychowania psa wystawimy puszkę w biurze zawodów i każdy kto będzie chciał wrzuci kilka złotych. My ze swojej strony jako pierwsi wrzucimy 300 zł do puszki i całą kwotę zebraną przekażemy osobie na pokrycie kosztów weterynarza, przygotowania miejsca w domu, zakup jedzenia i inne niezbędne wydatki.

 

 

Prognoza pogody:

 

 

Do zobaczenia w najbliższy weekend.

Ekipa Tour De Zbój

 

Do pobrania: