Fundacja powstała w 2014 roku. Tworzą ją ludzie, których życiem kieruje pasja – rozumiana jako konkretne zainteresowanie, jak również pasja życia – świadomego, wypełnionego działaniem, chęcią zdobywania wiedzy, nieustannego rozwoju, a znając jej siłę, chcemy się nią dzielić…

TELEFON:           +48 507 053 657

E-MAIL:           biuro@tourdezboj.com

Image Alt

Tołhaj – komunikat przedstarowy

Tołhaj – komunikat przedstarowy

Szanowni Tołhaje
Już w sobotę odbędziecie swoją wyjątkową i niepowtarzalną zimową przygodę w samym sercu Bieszczad! Aby była ona naprawdę wyjątkowa i bezpieczna musimy się wspólnie do niej przygotować!
Poniżej podajemy Wam warunki, jakie występują na trasie oraz jak należy się do tej przygody odpowiednio przygotować.
Bieszczady to wyjątkowe góry, które już w sobotę pokażą Wam swoje wszystkie uroki. Na połoninie Caryńskiej, jak tylko wyjdziecie z granicy lasu, przywita Was wiatr wiejący, jakże by inaczej, prosto w twarz! I to mocno! Dlatego zalecamy gogle, będa  lepsze niż okulary! Temperatura odczuwalna będzie na poziomie – 15 stopni, czyli będzie pizgać i będzie zimno! I dlatego musicie mieć wszystkie rzeczy, które podajemy w wyposażeniu obowiązkowym! Każdy zostanie sprawdzony przed startem! I naprawdę nie dopuścimy do startu bez tych przedmiotów! Bo Wasze bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze!

Pamiętajcie, jeśli zobaczycie osobę, która nie jest w stanie biec dalej i potrzebuje pomocy, macie bezwględny obowiązek przerwać zawody i udzielić tej osobie pomocy!!! Pierwsza i najlepsza pomoc to pomoc koleżeńska! Zanim ratownicy dotrą do osoby poszkodowanej mija sporo czasu, a czas ma najważniejsze znaczenie! Więc biegamy, ale i pomagamy!!! Zwłaszcza, że będzie zimno i wietrznie!!! Na połoninach biegniemy od tyczki do tyczki!!!

Trasa będzie nieoznakowana – ale spokojnie nie zgubicie się! wystarczy biec po twardym! Jak zboczycie z udeptanej ścieżki będziecie od razu się zapadać i wrócicie autoamtycznie na twardą ścieżkę! Na rozstajach dróg będą stać nasi sędziowie kierunkowi. Słuchacie ich wskazówek!!! Na punkcie kontrolnym w Ustrzykach uzupełniamy ciepłe płyny!!!

Na start oraz z mety dowozimy Was autobusami!
Depozyty zostawiacie bezpośrednio przed startem w Brzegach, a odbieracie na lini mety! Depozyty możecie oddawać w workach, które otrzymacie w biurze zawodów lub w Waszych plecakach, torbach, etc – byle nie były to luźne rzeczy – muszą być schowane do torby, plecaka!

Pamiętajcie, że dzięki uprzejmości Dyrekcji Bieszczadzkiego Parku Narodowego możemy wspólnie cieszyć się bieganiem na terenie Parku i prosimy nie zepsujmy tego! Czyli nie śmiecimy, nie hałasujemy, nie niszczymy przyrody – to wszystko po to, byśmy mogli przez kolejne lata cieszyć się i biegać w tym wyjątkowym miejscu!

Jeśli zdarzy się komuś, że nie będzie w stanie dojechać do biura zawodów przed 22:00 w piatek – nic nie szkodzi! Nie jedźcie na siłę, by zdążyć! Wystarczy zadzwonić na nr 507 053 657 – i powiedzieć, że nie dojedziecie – odłożymy pakiet, zabezpieczymy tak, by było dobrze!

Widzimy się już jutro, a w sobotę będzie dobre bieganie!

Pamiętajcie, na trasie nie krzyczymy! Nie wydzieramy się na wolontariuszy, słuchamy co do nas mówią osoby funkcyjne i dziękujemy wszystkim spotkanym osobom, które na trasie będą Was zabezpieczać i pomagać w biegu!!!

Będzie wyjatkowo i cudownie!!!

A oto ostateczna lista wyposażenia obowiązkowego i zalecanego

WYPOSAŻENIE OBOWIĄZKOWE:
 
Włączony i naładowany telefon (z roamingiem) z wgraną mapą trasy oraz numerami alarmowymi do służb organizatora / ratowniczych, w rejonie Tarnicy nie ma zasięgu polskich sieci komórkowych;
Numer alarmowy do GOPR 985 lub + 48 601 100 300;
Numer do Koordynatora medycznego zabezpieczonego przez organizatora + 48 605 319 161;
Numer do pomiaru czasu +48 660 077 065;
Numer do organizatora  + 48 507 053 657;
w/w nr telefonów będziecie mieć na numerach startowych! Numer startowy macie mieć umieszczony z przodu!
Wgrana aplikacja Ratunek;
wgrany ślad trasy na zegarek biegowy lub na telefon;
Zwrotny Nadajnik / lokalizator GPS przypisany imiennie dla każdego uczestnika – zabezpieczony przez organizatora; włączamy min. 30 min. przed startem;
Kurtka z kapturem  wiatroodporna i wodoszczelna o parametrach powyżej 10 000 mm H2);
Zapasowa bluza z długim rękawem umieszczona w plecaku biegowym;
Długie spodnie;
Grube rękawice oraz czapka;
Chusta wielofunkcyjna;
Obuwie przeznaczone do biegów górskich;
Raczki;
Gogle narciarskie lub okulary (zalecamy bardziej gogle);
Ogrzewacze chemiczne – min 2 szt;
Folia NRC – 2 szt;
Bandaż – 1 szt;
Gwizdek;
Termos z ciepłym płynem w ilości min 250 ml;
Kubek lub pojemnik na płyny;
Plecak mieszczący całość wyposażenia obowiązkowego;
 
 
WYPOSAŻENIE ZALECANE:
 
Druga para rękawiczek;
Kije biegowe / trekingowe;
stuptuty;
Dolna warstwa odzieży wodo/wiatroodporna;
Pojemnik z płynem min. 500 ml;
Czołówka z naładowanymi bateriami