Fundacja powstała w 2014 roku. Tworzą ją ludzie, których życiem kieruje pasja – rozumiana jako konkretne zainteresowanie, jak również pasja życia – świadomego, wypełnionego działaniem, chęcią zdobywania wiedzy, nieustannego rozwoju, a znając jej siłę, chcemy się nią dzielić…

TELEFON:           +48 507 053 657

E-MAIL:           biuro@tourdezboj.com

Image Alt

Smoczuś

SMOCZUŚ – 10 km

Smoczuś – mały, ale wariat

Na przystawkę smoczej uczty proponujemy uroczą pętelkę, która zaczyna się jak wszystkie dystanse w Brandysówce. 10-kilometrowy Smoczuś zdecydowanie zadowoli każdego amatora biegania w terenie. To szansa na bardzo szybki cross, więc ścigacze z pewnością będą usatysfakcjonowani.

Już na samym początku przebiegniecie przez efektowną Bramę Będkowską i klucząc między skałami dotrzecie do Będkowic, skąd pobiegniecie żółtym szlakiem w stronę Doliny Bolechowickiej. Kilkaset metrów dalej przy kolejnej grupie skał opuścicie szlak skręcając w lewo. Trasa będzie początkowo prowadzić przez las, by po kilometrze dotrzeć do otwartej przestrzeni i zielonego szlaku, który biegnie do punktu kontrolnego Kwiatowa w Kawiorach.

Stąd skrajem lasu trasa prowadzi w stronę Jaskini Łabajowej, wokół której wznoszą się majestatyczne skały o nie mniej majestatycznych nazwach: Wielka Turnia, Zaklęty Mur, czy Zaklęty Bastion. Bronią one dostępu do Doliny Będkowskiej. Jeżeli myślicie, że spokojnie pokonacie ten fragment trasy, biegnąc grzecznie do mety za szlakiem, to jesteście w błędzie. Na wysokości źródła Będkówki zaczyna się odcinek specjalny, który sprawdzi hart waszego ducha i sprawność crossową.

Po przebiegnięciu pod Gęsiarnią, skierujecie się ku Czarcim Wrotom i Hadesowi, skałom, chętnie odwiedzanym przez wspinaczy. Ostatni etap trasy prowadzi wokół Dupy Słonia (po zbójecku to będzie Rzyć albo Zadek Elefanta) inaczej zwanej Zamczyskiem. Tu możecie zacząć finisz, by z lekką zadyszką i uśmiechem na twarzy wpaść na metę w Brandysówce.

Chętni do pociągnięcia za smoczy ogon?

 • Długość: ok 10 km;
 • Przewyższenia: + 555 m, – 554 m;
 • Liczba punktów odżywczych: 2
Mapa trasy i profil:


Wyposażenie obowiązkowe:

W trakcie trwania całych zawodów każdy zawodnik musi posiadać przy sobie wyposażenie obowiązkowe, które będzie weryfikowane w biurze zawodów oraz podczas trwania biegu. Brak niezbędnego wyposażenia może skutkować dyskwalifikacją zawodnika.

 • numer startowy (przymocowany z przodu na klatce piersiowej lub pasie, widoczny przez cały czas trwania zawodów);
 • włączony i naładowany telefon;
 • pojemnik lub bidony na wodę o pojemności min 0,5 litra;
 • kubek na napoje (organizator dopuszcza użycie bidonu);
 • folia NRC;
 • wykaz numerów telefonów alarmowych – przekazany przez Organizatora w pakiecie startowym;
 • ślad trasy wgrany na zegarek biegowy lub aplikację w telefonie;
 • odzież i obuwie adekwatne do panujących warunków atmosferycznych;

Ostateczne wyposażenie obowiązkowe może ulec zmianie na podstawie przewidywanej pogody podczas trwania zawodów i podane zostanie na odprawie technicznej dn. 20.10.2023 r. o godz. 20:00. Organizator zastrzega sobie sprawdzenie obowiązkowego wyposażenia w dowolnym momencie trwania zawodów. Za brak jednej pozycji zostanie doliczona kara czasowa w wymiarze 30 minut, za brak dwóch pozycji w wymiarze 60 minut. W przypadku braku trzech lub więcej pozycji zawodnikowi grozi dyskwalifikacja.

LIMITY CZASOWE:
PUNKT KONTROLNYPORA DNIACZAS BIEGUPOKONANY DYSTANS
START
BRANDYSÓWKA

11:00

0

0 km

PK KWIATOWA

Bez limitu cząstkowego

5 km

PUNKTY ŻYWIENIOWE:
Punkt kontrolny/ odżywczyWODA
IZO
COLA
OWOCEPRZEKĄSKILEKKI CIEPŁY POSIŁEKDYSTANS
PK KWIATOWA

X

XX

___

10 km
20 km
47 km

PK BRANDYSÓWKA

X

XX

X

47 km