Fundacja powstała w 2014 roku. Tworzą ją ludzie, których życiem kieruje pasja – rozumiana jako konkretne zainteresowanie, jak również pasja życia – świadomego, wypełnionego działaniem, chęcią zdobywania wiedzy, nieustannego rozwoju, a znając jej siłę, chcemy się nią dzielić…

TELEFON:           +48 507 053 657

E-MAIL:           biuro@tourdezboj.com

Image Alt

Smoczek

SMOCZEK – 19km

Smoczek – bestyjka z charakterem

Smoczek ma do zaoferowania 19 pięknych i ciekawych kilometrów, które zachwycą każdego konesera crossu. Trasa Smoczka, bo o niej mowa, zawiera kwintesencję jurajskości i tego, co Dolinki Krakowskie mają najlepszego do zaoferowania.

Z Brandysówki pobiegniecie najpierw w dół doliny, by rozciągnąć nieco smoczy ogon. Po kilometrze czeka Was „nawijka”. Robimy tak dlatego, by zapobiec korkom przy poręczówkach, które będą znajdować się tuż za Bramą Będkowską. Jak już uporacie się ze wspinaczką ruszycie z kopyta prosto na Sokolicę wznoszącą się pionową skałą nad Doliną Będkowską.

Następnie miniecie Będkowice i wbiegniecie w Dolinę Kobylańską, w której znajdują się niezwykłej urody formacje skalne, o nazwach rodem z baśni. Jastrzębia Turnia, Sępia Baszta, Skalny Mur, czy Mnich, to tylko niektóre z nich. Po minięciu Przydrożnej Skały traficie do punktu kontrolnego w Kobylanach.

Trzy kilometry dalej dotrzecie do monumentalnej Bramy Bolechowickiej, strzegącej wejścia do doliny, którą pomkniecie do punktu Kwiatowa znajdującego się w Kawiorach. Tu radzimy nieco mocniej zawiązać buty, bo kilometr dalej w Dolinie Będkowskiej zaczniecie próbę crossowej, którą przygotowaliśmy specjalnie pod Wasze zmęczone już nieco nóżki.

Jak tylko miniecie Czarcie Wrota i Hades możecie szykować się do finiszu, który rozpoczniecie po okrążeniu Dupy Słonia. Do pokonania pozostają już dosłownie ostatnie metry. Teraz pozostaje już tylko poprawić czapeczkę, by z fasonem przekroczyć linię mety.

Życzymy miłych i intensywnych wrażeń.

 • Długość: ok 19 km;
 • Przewyższenia: + 901 m, – 900 m;
 • Liczba punktów odżywczych: 1

Mapa trasy i profil:


Wyposażenie obowiązkowe:

W trakcie trwania całych zawodów każdy zawodnik musi posiadać przy sobie wyposażenie obowiązkowe, które będzie weryfikowane w biurze zawodów oraz podczas trwania biegu. Brak niezbędnego wyposażenia może skutkować dyskwalifikacją zawodnika.

 • numer startowy (przymocowany z przodu na klatce piersiowej lub pasie, widoczny przez cały czas trwania zawodów);
 • włączony i naładowany telefon;
 • pojemnik lub bidony na wodę o pojemności min 0,5 litra;
 • kubek na napoje (organizator dopuszcza użycie bidonu);
 • folia NRC;
 • wykaz numerów telefonów alarmowych – przekazany przez Organizatora w pakiecie startowym;
 • ślad trasy wgrany na zegarek biegowy lub aplikację w telefonie;
 • odzież i obuwie adekwatne do panujących warunków atmosferycznych;

Ostateczne wyposażenie obowiązkowe może ulec zmianie na podstawie przewidywanej pogody podczas trwania zawodów i podane zostanie na odprawie technicznej dn. 20.10.2023 r o godz. 20:00. Organizator zastrzega sobie sprawdzenie obowiązkowego wyposażenia w dowolnym momencie trwania zawodów. Za brak jednej pozycji zostanie doliczona kara czasowa w wymiarze 30 minut, za brak dwóch pozycji w wymiarze 60 minut. W przypadku braku trzech lub więcej pozycji zawodnikowi grozi dyskwalifikacja.

LIMITY CZASOWE:

OCZEK 20 km

PUNKT KONTROLNYPORA DNIACZAS BIEGUPOKONANY DYSTANS
START
BRANDYSÓWKA

10:00

0

0 km

PK KOBYLANY

Bez limitu cząstkowego

7 km

PK KWIATOWA

Bez limitu cząstkowego

14 km

META
BRANDYSÓWKA

14:00

04:00 h

19 km

PUNKTY ŻYWIENIOWE:

 

Punkt kontrolny/ odżywczyWODA
IZO
COLA
OWOCEPRZEKĄSKILEKKI CIEPŁY POSIŁEKDYSTANS
PK KOBYLANY

X

______

___

10 km
47 km

PK KWIATOWA

X

XX

___

10 km
20 km
47 km

PK BRANDYSÓWKA

X

XX

X

47 km