Fundacja powstała w 2014 roku. Tworzą ją ludzie, których życiem kieruje pasja – rozumiana jako konkretne zainteresowanie, jak również pasja życia – świadomego, wypełnionego działaniem, chęcią zdobywania wiedzy, nieustannego rozwoju, a znając jej siłę, chcemy się nią dzielić…

TELEFON:           +48 507 053 657

E-MAIL:           biuro@tourdezboj.com

Image Alt

Trasy

Ci co podejmą wyzwanie otrzymają najpiękniejszy prezent. Będzie szczyt Ostrej Hory, urokliwa Przełęcz Perełuki, Połonina Równa, Pikuj wraz z całą połoniną, oraz dzikie Pasmo Nadsiańskie. Spotkacie ciche, ukryte w zakarpackich lasach wsie, doznacie osobistego powrotu do przeszłości o co najmniej kila dziesięcioleci

Wataha to nikt inny tylko w naszym znanym społeczeństwie baca!!!, który opiekował się stadami na szerokich połoninach! - To co jesteś gotów podjąć się zadania Watahy!? Zostać Bacą Bojkowskim!? - To wyzwanie czeka na Ciebie!!!

Bojko Trail 90 km to już poważne wyzwanie Ultra! Już na samym starcie poczujecie dreszczyk emocji, gdyż lokalizacja startu znajduje się przy cerkwi w miejscowości Biłasowica u podnóża Pikuja - najwyższego szczytu Bieszczad.

Caryna? czy to żona Cara? Nie, to tylko tak jak przed wiekami Bojkowie dbali o swoją ziemię, którą kopali ręcznie motykami i obsiewali pola tylko po jednej stronie wzniesienia, które nazywano Caryną.

Kołyba? To nic innego jak tylko bacówka rozsiana pośród dzikich połonin - a dzięki której poczujesz się jak w domu - zjesz, napijesz, skosztujesz tej zapomnianej Bojkowszczyzny!!!

Lekka, zwiewna, luźna niczym Boikini, która przemierza połoniny szerokie, bezkresne i puste - wśród których wieje wiatr z nostalgią do lat zapomnianych, a które Ty przywracasz do czasów obecnych!!!

Hyrniak - a kto to taki!? To po prostu Bojko, który sam siebie tak nazywał bo patrzył zawsze tam ku górze! i Też Ty będziesz patrzył tam ku górze, gdzie wiedzie trasa Twojego biegu w magiczną krainę Bojków! pod Cerkwią w Bystrem i wspominał stare zapomniane dzieje Bieszczad....